Kui ettevõttel on kiired ajad, ent raha on arvete all kinni, on selge, et mõni kiire tagatiseta laen näib parima lahendusena vajalike käibevahendite saamiseks. Ka laenufirmad mõistavad sellist vajadust ning just sel põhjusel on lisaks suuremamahulistele ärilaenudele loodud paindlike tingimustega krediidiliin, mis on sisuliselt nagu tavapärane arvelduskrediit. Räägime lähemalt neljas peamisest eelisest, mille pärast võiks kaaluda krediidiliiniteenust oma ettevõtte jaoks.

1. Krediidiliin on väga kiire

Krediidiliini peamine eelis on selle kiirus, mis on võrreldav tavaliste väikelaenude või isegi kohati kiirlaenudega. Krediidiliini toode on loodud eesmärkidega pakkuda finantseeringut ettevõtetele, kes vajavad raha kohe üleöö ning seetõttu lubavad mitmed laenufirmad väljastada soovitud krediidisumma juba järgmisel päeval.

Pangalaenu puhul tuleb oodata vahel mitu päeva või isegi nädala enne, kui saab laenutaotlusele vastuse, ent kui vajad ettevõttele kiiremas korras lisavahendeid ning ettevõtte krediidiajalugu on puhas, on krediidiliin kahtlemata väga hea võimalus, mida kasutada.

2. Krediidiliini tagasimaksetingimused on paindlikud

Kiirus ei ole aga kõige suure krediidiliini eelis – seda on ülimalt paindlikud tagasimaksetingimused. Laenufirmad saavad aru, et kiire rahamure korral ei ole võimalik laenusummat ka kohe tagastada ning seetõttu ei pea tagasimaksete pärast muretsema enne kuu aja möödumist pärast krediidi kasutusele võtmist.

Ka siis ei pea aga kogu summat kohe välja käima. Krediidiliini puhul on nimelt enamjaolt võimalik alustada tagasimakseid hoopis intressisummade maksmisest ning võid ülejäänud krediidisumma tagastada siis, kui see on võimalik. See tähendab, et krediidiliin võib aidata ka siis, kui ettevõtte rahad on arvete all veel mitmeid kuid kinni, kuid töö vajab tegemist – tänu krediidiliinile ei pea muretsema käibevahendite puudumise pärast ning saab tasuda väikeste osade kaupa seni, kuni on võimalik tasuda kogu summa.

3. Krediidiliini summa on parajalt suur ning selle otstarve pole määratud

Krediidiliini üks olulisi eripärasid on võrdlemisi suur summa. Erinevalt eraisikutele tuntud kiirlaenudest võib krediidiliini summa ulatuda lausa 10 000 euroni. See on parasjagu suur summa, et hankida kas kiiremas korras vajalikke töövahendeid ja materjale või tasuda palgad.

Lisaks parajale summale pole selle otstarve kuidagi määratud. Kui pangalaenu puhul on tavaliselt väga oluline see, kuidas summat kasutatakse, ei ole see nii krediidiliini puhul. Sa võid summat kasutada nii nagu ise heaks arvad ning keegi ei sea sulle tingimusi selle osas.

4. Krediidiliini intress on mõistlik

Kuna krediidiliin on sisuliselt sama mis arvelduskrediit, on ka selle lisakulud väga paindlikud. Näiteks ei pea tavaliselt maksma mitte mingeid lisakulusid kasutamata summalt – intressi tuleb tasuda üksnes krediidisummalt, mille võtsid kasutusele. Samas jääb ka intress mõistlikuks ning ei küündi tavaliselt üle 20%. Kuigi konkreetsed tingimused erinevad laenuandjate vahel, on krediidiliini toode kui selline siiski tuntud mõistlike lisakulude poolest.

Kuna krediidiliini puhul ei ole enamjaolt vaja ka tagatisvara, jäävad ära kõrged laenulepingu sõlmimisega seotud lisakulud nagu hindamisaktid, notarikulud ja muu selline. Kõik see muudab krediidiliini taotlemise rahakotisõbralikumaks.

Krediidiliin võib olla mitmes olukorras parim lahendus, kuid pea meeles, et nagu iga laenu puhul, tuleb ka krediidiliini taotlemisel olla ettevaatlik. Pea silmas, et laenaksid tunnustatud firmast, kellel on tegevusluba. Kui näed kuskil kuulutust, mille loosung on „laenud ilma konto väljavõtteta“, võid kiiremas korras kuulutuse sulgeda ja minna laenusooviga mujale, kuna ka krediidiliini taotlemiseks on vaja siiski tõestada ettevõtte rahavoogude ja reaalse sissetuleku olemasolu – seda pangakonto väljavõtte ja bilansi esitamise näol. Kui taotled laenu turvalisest laenufirmast ning oled kindel oma maksevõimekuses, on krediidiliin suurepärane laenutoode, mis aitab kiires rahahädas ettevõttel kenasti edasi toimetada.