Ütlus „leivad ühte kappi“ saab eriti reaalse maigu siis, kui on aeg kaasaga arutada rahaasju ning teha plaane ühiste ostude jaoks. Kiirlaenud, säästmine ja investeerimine on kõik aktuaalsed teemad noore paari jaoks, ent neist kõigist on raha säästmine ilmselt kõige keerulisem. Siin on mõned lihtsad nipid, mis aitavad paarina pisut lihtsamalt raha kõrvale panna.

1. Tehke säästmisest võistlus

Kui te olete mõlemad võistlushimulised, siis on raha säästmine väga lihtne, kui muudate selle omamoodi võistluseks. Leppige näiteks kokku, et panete mõlemad 30 päeva jooksul raha kõrvale ning võitja saab auhinna. Auhinnaks võib aga olla näiteks romantiline massaaž. Väikese võistlusega on rohkem motivatsiooni säästmiseks ning võite leida ka loovaid viise, kuidas säästlikumalt hakkama saada.

2. Tehke eelarve

Nutikas rahaga majandamine saab alguse eelarvestamisest. Kuigi see on tüütu, on mõistlik ühel päeval maha istuda ning selgeks teha täpselt, milline on teie sissetulek ning igakuised väljaminekud. Korralik ülevaade aitab aga ka teha kulutamises muudatusi ning nii leiate kindlasti võimalusi, kuidas rohkem raha kõrvale panna.

Kui olete mõlemad nutitelefonide kasutajad, võite ka kasutada mõnda eelarvestamisäppi või muud nutikat rakendust, mis aitab paremini kulutamisel silma peal hoida. Nii ei ole eelarve järgimine ka väga keeruline ning saate mõlemad jooksvalt silma peal hoida rahalisel olukorral.

3. Avage ühine hoiukonto või arvelduskonto

Kuigi ühe variandina oleks võimalik paremini raha kokku hoida, kui elate ühe palgast ning säästate raha teise palgast, ei pruugi see olla lahendus, mis sobib kõigile. Selle asemel võite hoopis mõlemad avada kas üksnes säästmise jaoks hoiukonto või lihtsalt eraldi pangakonto, kuhu kannate mõlemad iga kuu teatud rahasumma. Eraldi kontoga ei teki ahvatlust raha kasutada, kuna see on kenasti muust eemal ning nii võib sinna aja jooksul koguneda üsna kena summa.

4. Minge välja päeval või nädala keskel

Kui olete harjunud käima tihti väljas, siis raha säästmise eesmärgil võiksite nihutada väljaskäimise hoopis nädala keskele. Miks mitte minna õhtusöögile hoopis näiteks kolmapäeval pärast tööd? Või minna kinno tööpäeva õhtul? Päevasel ajal ja nädala keskel on paljudes asutustes hinnad märgatavalt soodsamad ning kui rahaline võit on isegi paar eurot, on see siiski säästetud raha.

5. Leidke tasuta viise ühiselt aja veetmiseks

Koos aja veetmiseks ei pea alati raha kulutama. Selle asemel, et kulutada väljas söömisele, võite hoopis teha kodus ühiselt süüa – see võib olla väga lõbus! Samuti võite minna jalutama või matkama, sõita jalgrattaga või suvel minna randa. Kui soovite kinno minna, võite selle asemel teha hoopis kodus popkorni ning laenata sõpradelt mõne põneva filmi. Võimalusi on mitmeid, kuid igal juhul aitab see raha kõvasti kokku hoida.

6. Kontrollige üksteist aeg-ajalt

Iga paari kuu tagant oleks mõistlik ka heita pilk peale sellele, kuidas kummalgi läinud on. Kas olete täitnud eesmärgid? Kas on ette tulnud väikeseid „patustamisi“ või on pidanud tarbimislaen appi tulema rahaga hakkama saamiseks? Kui toetate üksteist ja motiveerite mõlemad teist poolt paremini säästma, on ka tunduvalt lihtsam jõuda ühiste eesmärkideni. Kui olete tublid olnud, võite aga endale lubada midagi head – säästmisel ei ole mõtet, kui pingutate end selle piirini, kus tekib stress.

Paarina võib raha säästmine olla isegi lihtsam, kuna alati on kõrval keegi, kes aitab rahalisel olukorral silma peal hoida. Edukaks säästmiseks peate aga tegema koostööd ning panema paika selged eesmärgid, mille poole ühiselt rühtida.