Küttearved kipuvad napsama kõige suurema osa eelarvest ning vähemalt poole aasta jagu tuleb arvestada kütte peale kuluva summaga. Pole ka sugugi võõras, et küttearvete tasumiseks on vaja võtta väike kiirlaen. On aga mitmeid teisi lahendusi, mille abil saab igaüks pisut küttearveid kahandada.

1. Kasuta päikesevalgust ära. Isegi krõbedate miinuskraadidega päevadel aitab päike üsna korralikult tuba soojendada. Ava kindlasti päikeselisel päeval kardinad ning lase päikesel tuba soojendada.

Kui päike on aga loojumas, pane taas kardinad ette, et soojust toas hoida. See võib küll tunduda väikese erinevusena, kuid tegelikult aitab siiski paari kraadi võrra tuba soojemaks teha. Tegemist on siiski tasuta soojaallikaga, mida tuleks kindlasti ära kasutada!

2. Vaibad ja kardinad on su sõbrad. Kuigi sulle ei pruugi meeldida põrandakatted, on vaibad ja kardinad parimad vahendid, mille abil pisut soojust juurde saada. Vaibad on eriti olulised nendes tubades, kus põrand on pisut jahedam. Mida paremini on vabad pinnad kaetud, seda vähem on vaja tuba soojendada, kuna vaibad isoleerivad kenasti avausi. Seega vaata üle kõik oma ruumid ning kata paljad põrandad mõnusate vaipkatetega.

3. Küta ainult ruume, kus sa viibid. See nipp sobib neile, kellel on võimalik reguleerida seda, millisel määral ja millist ruumi kütta. Esiteks, keera küte madalamaks uneajaks. Mitmete uuringute kohaselt on jahedamas ruumis magamine just tervisele kasulikum ja puhkad paremini välja. Võid talvise aja tarbeks investeerida paksema teki ostmisesse ning nii saad sa hoida kodu mõnusalt jahedamana magamise ajal.

Eriti efektiivse küttekokkuhoiu põhimõttel võib hankida kaugreguleeritava termostaadiga radiaatorid. Taolised termostaadid võimaldavad näiteks salvestada küttetsükli, mille alusel reguleerib termostaat ruumide soojust nii nagu sulle sobiv on. Nii ei pea muretsema, et tuba on koju tulles külm ent samas ei ole ka vaja tube üle kütta.

Teiseks on praktiline kütta ainult neid ruume, mis on parasjagu kasutusel. Kui sul on ruume, mida sa kasutad väga harva, on mõistlik need lihtsalt ära unustada ja kasutada soojustust või ka soojapuhurit ainult seal, kus sa parasjagu viibid. Kui sa lähed paariks tunniks välja, ei ole samuti mõtet kütet järel hoida sel ajal.

4. Investeeri soojustusse. Vahel on võimalik hakata raha säästma alles siis, kui oled teinud suurema väljamineku. Ükskõik, kui tublisti sa koju soojas üritad hoida, ei ole sellest paraku kasu, kui tuul puhub uste ja akende vahelt sisse. Sel puhul oleks mõistlik investeerida pisut näiteks uute uste ja akende paigaldamisesse ning maja välisseinte soojustamisesse.

Kuigi see võib esialgu olla suur väljaminek, võib appi tulla näiteks tarbimislaen, mille abil saab suure väljamineku jagada pikema perioodi peale. Nii ei ole investeering rahakotile raske ning vastutasuks saad sa mõnusalt sooja kodu.

5. Riietu soojemalt. Vahel ei ole paremat lahendust küttearvelt kokku hoidmiseks, kui lihtsalt riietuda pisut paksemalt. Hangi mõnusad villased sokid, termoretuusid, soojad kampsunid ja riietu kihiliselt ning tunned, kuidas toas ei ole sugugi nii jahe kui sa arvasid. Kuigi meile kõigile meeldiks toas jalutada ringi T-särgi väel, ei ole see talvel praktiline, eriti siis, kui su eesmärk on küttearveid vähendada.

Vahel võivad väga väikesed muudatused kahandada energiaarveid märgatavalt. Vaata üle, kas sul on kõik võimalikud tuuletõmbekohad korralikult soojustatud ning investeeri vajadusel vaipadesse või muudesse lahendustesse – nii märkad peatselt, kuidas küttearve on kahanenud!