Kui veel mõned aastad tagasi oli kodus töötamine mõnevõrra uus ja harjumatu trend, siis nüüd on see kogumas aina rohkem populaarsust. Kodus töötamine ei ole enam üksnes vabakutseliste pärusmaa, vaid on muutunud võimaluseks, mida pakuvad mitmed ettevõtted oma töötajatele, kes vajaksid pisut paindlikumaid töötingimusi. Kodukontori pidamisel on mitmeid eeliseid – heidame alljärgnevalt pilgu mõnele peamisele boonusele, mida see endaga kaasa toob.

1. Sa hoiad raha kokku ning sugugi mitte vähe. Vahet ei ole, kas su töökoht on 10 või 30 kilomeetri kaugusel, transpordikulud söövad väga suure osa igakuisest eelarvest. Lisaks transpordile tuleb tahes-tahtmata organiseerida ka lõunasöök, kuid toidu kaasa tegemine või väljas söömine võib olla väga kulukas, samas kui kodus töötades sööd sa sama toitu, mida kodus olles niikuinii sööksid. Kodukontori puhul ei pea sa muretsema mitmede lisakulude pärast ning märkad ajapikku, kuidas kuu lõpus ei ole kiirlaenud isegi aktuaalsed valikud – säästad piisavalt raha, et isegi madalama sissetulekuga kenasti toime tulla.

2. Sa hoiad kokku aega. Inimesed kulutavad hommikul keskmiselt tunnikese enda tööle minekuks valmis sättimisele ning sellele lisandub ka tööle minemise aeg. Kõik see võib igast argipäevast napsata lausa mitu tundi. Kodus töötades võid sa hoopis säästa need tunnikesed selleks, et teha trenni või lihtsalt puhata pisut kauem.

3. Sa oled oma aja boss. Kodukontori puhul on enamus tööandjaid väga vastutulelikud ning ei arvesta su tööd niivõrd aja kui pigem ülesannete järgi. Seetõttu ei ole sa pidevalt kaheksast viieni oma laua taha aheldatud ning võid oma aega sättida enda äranägemise järgi. Kui soovid, võid lastega välja jalutama minna või teha midagi muud lõõgastavat ning siis naasta töö juurde. Kui oled ka „öökulli“ tüüpi, sobib kodukontor sinu jaoks eriti hästi, kuna võid rahulikult hommikul puhata ja õhtutundidel teha tööd.

4. Kodukontoris töötamine muudab töö tõhusamaks. Kellast kellani laua taga istumine võib olla väga kurnav ning muuta töö tegemise lausa talumatuks selle piirini, kus sa ei jõua ära oodata tööpäeva lõppu. Kui sa vastutad ise oma aja eest, saad sa vahepeal teha muid asju ning tegeleda tööga edasi siis, kui oled motiveeritud ning puhanud. Nii jõuad lühema aja jooksul tehtud palju rohkem ning ei tunne end niivõrd stressis olevat.

5. Sul on võimalik end rohkem arendada. Ehk oled alati soovinud minna mõnele koolitusele, ent see on toimunud just su tööajal? Ehk sooviksid rohkem raamatuid lugeda? Kõigeks selleks on võimalus siis, kui sa pole aheldatud kontoritooli külge. Kodus töötades saad sa vabalt vahepeal näiteks vaadata loenguvideosid või hoopis minna paariks tunniks koolitusele ja naasta hiljem motiveeritult tööülesannete juurde.

6. Sul on võimalik rohkem raha teenida. Isegi, kui töötad täistööajaga ettevõtte jaoks, võid avastada ajapikku, et ajaga majandamine on muutunud hõlpsamaks ning sul on aega, et tegeleda rohkem oma hobidega või võtta isegi väikeseid lisatöid, mis tooksid igakuisesse eelarvesse pisut lisaraha. Nii ei pea sa varsti enam muretsema kuu lõpu pärast – smslaen ei ole enam ainus viis, kuidas palgapäevani rahaga hakkama saada. Parimal juhul võid kodus töötades ehitada oma sissetuleku piirini, kus saad varsti öelda, et oled finantsiliselt vaba.

Kodus töötamisel on mitmeid ahvatlevaid eeliseid, mistõttu võib loota, et aina rohkem ettevõtteid hakkavad pakkuma sellist varianti oma töötajatele. Kui otsid paindlikku eluviisi, võib kodust töötamine olla just sobiv valik sinu jaoks!